• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

Dnia 24.03.2017r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili siedzibę firmy PHILIPS w Pile. Po krótkim zapoznaniu się z zasadami BHP rozpoczęło się zwiedzanie hali produkcyjnej. Kierownicy poszczególnych działów opowiedzieli o procesach jakie zachodzą podczas produkowania komponentów elektrycznych i innowacjach, które mają na celu polepszyć komfort pracy i zmniejszyć straty produkcyjne. Pracownicy pokazali swoją najnowszą inwestycję i dumę – zautomatyzowaną linię produkcyjną. Cała grupa uczniów została podzielona na cztery zespoły 6 osobowe, które zwiedzały zakład pod opieką kierowników czterech działów. UCZNIOWIE Zwiedzili laboratorium, w którym dowiedzieli się, że produkt zanim trafi do producenta musi przejść około 120 testów jakości. W dziale utrzymania ruchu pracownicy PHILIPSA przygotowali ćwiczenie praktyczne dla każdej z grup. Rywalizacja uczniów polegała na zmontowaniu układu pneumatycznego. Uczniowie odwiedzili również stanowisko, na którym opowiadano o kosztach przenoszenia linii produkcyjnej oraz konserwacji sprzętu.

Kiedy już uczniowie zobaczyli wszystko co zostało dla nich przygotowane, zebrali się w Sali konferencyjnej na małym poczęstunku. Nastąpiło podsumowanie całego spotkania z pracownikami oraz ogłoszenie wyników konkursu odbywającego się w dziale utrzymania ruchu. Najszybciej układ pneumatyczny zmontowała grupa czerwona w składzie Jakub Nowak, Jan Ryżek, Bartosz Ławida, Dominik Polarczyk, Szymon Kijek z klasy II m. Przedstawiciel firmy wręczył chłopakom upominkI z logo PHILIPSA. Na zakończenie pracownicy wyrazili chęć współpracy i zachęcali uczniów do odbywania praktyk zawodowych w PHILIPSIE, tym bardziej, iż wielu pracowników tej firmy to absolwenci naszego technikum.