• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

W niedzielę 9 kwietnia w hali sportowej Nałęcz i sali przy ZS nr1 rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej.  Gospodarzem imprezy był

Starosta 17796668 1300305193386194 6714504692339812021 nPowiatu Szamotulskiego Pan Józef Kwaśniewicz i też o jego puchar toczyły się pojedynki.  Do rywalizacji przystąpiło osiem ekip, po dwie (żeńska i męska) z Szamotuł, Wronek, Pniew i Kaźmierza. Nasze dziewczyny pokonały wszystkie swoje przeciwniczki. Pierwszy mecz rozegrały z Pniewiankami z początku pojedynek wyrównany w drugiej

części meczu zaczęła wzrastać przewaga Wronczanek i tak zostało do końca. Drugi pojedynek z Kaźmierzem był dla Wronek najtrudniejszy ze względu na silną fizycznie ekipę przeciwniczek  i dłuższą ławkę rezerwową, także w tym meczu urazu doznała nasza podstawowa zbierająca Bogusia Migała, zmieniła ją Wiktoria Dudziak nasza najmłodsza zawodniczka ( z naszego gimnazjum z klasy 1F). Wiktoria stanęła na wysokości zadania. Debiut więc bardzo udany. W początkowej fazie gry mieliśmy małą przewagę, z biegiem czasu powiększaliśmy ją ale przeciwniczki w pewnym momencie zdobyły parę koszy i przybliżyły się do nas. Mecz stał się nerwowy pełen fauli. Ostatecznie wygraliśmy trzema punktami. W ostatnim pojedynku pewnie pokonaliśmy reprezentację Szamotuł. Niwelując zaobserwowaną wcześniej taktykę gry Szamotulanek. Wyeliminowaliśmy ich wcześniej skuteczny  szybki atak i ostatecznie pokonaliśmy dość wysoko. W tym meczu zadebiutowała druga z naszych najmłodszych zawodniczek, także z naszego gimnazjum

(1F) Natalia Piotrowska, debiut jak najbardziej udany. W wyniku wygrania całego turnieju nasze dziewczyny będą reprezentować Powiat Szamotulski w mistrzostwach rejonowych.

Druga ekipa - męska reprezentacja Wronek także składająca się obecnych jak i byłych uczniów Zespołu Szkół nr 1 oraz grających rodziców i nauczycieli ( Pan Gerard Koput, Maciej Trojanek)  zdobyła drugie miejsce.  Wronczanie przegrali tylko jeden mecz decydujący o pierwszym miejscu z Szamotułami, pojedynek był bardzo zacięty stał na wysokim poziomie i był wyrównany na nieszczęście dla nas przeciwnicy odnotowali  trzy trafienia zza linii 6.75, czym odskoczyli na 9 punktów i dotrwali tak do końca. Po meczu finałowym Pan Starosta Józef Kwaśniewicz wręczył  najlepszym drużynom puchary i udekorował medalami w naszym przypadku, złotymi dziewczyny a srebnymi ekipę męska. Cieszy fakt ze to nasza szkoła jest na pewno w przypadku koszykówki dziewczęcej i kobiecej zdecydowanie wyróżniająca się na tle powiatu. Na zakończenie imprezy Pan Starosta  zaprosił wszystkich na dobry obiad.

Składy: Wiktoria Dudziak (1F), Natalia Piotrowska (1F), Agnieszka Juracka, Bogusia Migała, Natalia Chożalska, Marta Roszak i Ania Mackiewicz.

Męska : Dawid Lewicki (IIM), Jakub Koput (IF), Gerard Koput, Maciej Rychlewski, Mateusz Rój, Mateusz Bilski, Sylwester Machaj, Tomasz Olech, Maciej Trojanek, Marcin Małecki i Jan Koperski.

Opiekun grupy : Maciej Trojanek                                                   zdjęcia na .........Powiat Szamotulski aktualności

                                                                                                    także............UKS Leśna/Facebook