• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

Dnia 28 kwietnia 2017 roku jedną z wznioślejszych chwil mogła przeżywać społeczność Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach. Żegnaliśmy tegorocznych maturzystów i dlatego my nauczyciele, ale również rodzice czuliśmy ogromną dumę. Pani Dyrektor Monika Kozber słowa przemówienia skierowała do rodziców maturzystów, dziękując za trud wychowania i do absolwentów życząc młodzieży wytrwałości, odpowiedzialności, dojrzałości i szczęścia na nowej drodze pełnej wyzwań. Dzień zakończenia szkoły dla młodzieży rocznika 2016/17 już się nie powtórzy, bo jak pisała Wisława Szymborska:

nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy…..

dlatego tym bardziej warto wspomnieć o najlepszych absolwentach Liceum Ogólnokształcącego i Technikum, którzy za sumienną pracę wyróżnieni zostali Nagrodą Starosty, którą wręczył Pan Kazimierz Michalak Członek Zarządu Rady Powiatu Szamotulskiego. W gronie tym znaleźli się: Julia Hagno z klasy III ed liceum ogólnokształcącego za średnią ocen 5,56 i Filip Tylka z klasy IV a technikum ze średnią ocen 5,18.

Pani Dyrektor w asyście wychowawców Pani Moniki Siekańskiej ( klasa III ed), Pani Ewy Podgórskiej ( klasa IVa), Pani Moniki Wachowiak (klasa IV i) wręczyła świadectwa  z wyróżnieniem: Julii Hagno  średnia ocen 5,56, Martynie Frankowskiej średnia ocen 5,28, Radosławowi Waśkowiakowi średnia ocen 5,28, Julicie Paciorkowskiej średnia ocen 5,17, Sylwii Rybarczyk średnia ocen 5,11, Adriannie Skobel średnia ocen 5,11, Oliwii Kotasińskiej średnia ocen 5,11, Agnieszce Gnalickiej średnia ocen 5,06, Beacie Janickiej średnia ocen 4,83, Zuzanni Majchrzak średnia ocen 4,83. Z klasy IVa świadectwo z wyróżnieniem otrzymał    Filp Tylka średnia ocen 5,18, a z klasy IVi Artur Bugaj średnia ocen 5,1 i Damian Gucwa średnia ocen 4,76. Był to moment szczególny, ponieważ uczniowie wpisali się również w „Złotą księgę Absolwentów Zespołu Szkół nr 1”

Tradycją Szkoły jest także wyróżnienie najambitniejszych techników. Najlepszym TECHNIKIEM ELEKTRONIKIEM w tym roku został Filip Tylka ze średnią ocen z przedmiotów zawodowych 5,09. Tytuł najlepszego TECHNIKA INFORMATYKA otrzymał Artur Bugaj ze średnią ocen z przedmiotów zawodowych 5,31.Na uroczystości towarzyszyli nam Szef Szkolenia Akademii KKS Lech Poznań Pan Rafał Ulatowski i Prezes Klubu Błękitni Wronki Pan Marek Pogorzelczyk, którzy uczniom klasy sportowej wręczyli nagrody za osiągnięcia sportowe.

Społeczność szkolną tworzą uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, administracja, ale także rodzice. Sukces dziecka, ucznia zaczyna się w rodzinnym domu, dlatego szczególne podziękowania i statuetkę Przyjaciela Szkoły na Leśnej otrzymali: Pani Dorota Król, Pani Anna Wicher, Pani  Beata Jasińska, Pan Marek Frankowski, Pani Mirosława Biedziak, Pani Kinga Janicka, Pani Monika Skrzypkowiak, Pani Monika Frankowska, Pani Krystyna Skobel, Pani Wioletta Stani,  Państwo Agnieszka i Marcin Brodziszewscy oraz Pan Mirosław Myszkowski.

Wzruszenia nas nie opuszczały, może nawet pojawiła się…niewielka łza w oku, momentów wzniosłych i wyjątkowych było kilka, wśród nich moment ślubowania i chwila, w której absolwenci żegnali szkołę. Patronami Szkoły na Leśnej są Powstańcy Wielkopolscy, dlatego też nasi absolwenci ślubowali strzec wartości i idei, które wyznawali bohaterowie walk powstańczych. W imieniu młodzieży podziękowania złożyły Martyna Frankowska i Agata Jażdżewska. Młodzież dziękowała za opiekę, nauczanie i wychowanie. Absolwenci w czasie trzech, czterech lat doświadczyli cierpliwości, wiary w ich sukces, rozbudzania w nich ciekawości świata i pomocy w zdobywaniu wiedzy. Niech motten dla absolwentów Leśnej będą słowa Jana Pawła II: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.”

Całą uroczystość przygotowały klasy drugie liceum i trzecie technikum a także pierwsze, ale szczególne podziękowania należą się prowadzącym Zuzannie Woźniak i Maciejowi Machajowi. W programie artystycznym brali udział: Aleksandra Podgórska, Olga Balcerek, Adam Salski. Sandrze Wawrzyniak  dziękujemy za przepiękny śpiew, Annie Kaszkowiak za recytację, a Julii Dębskiej za wspaniały taniec.

Nad wszystkim czuwały panie Monika Roszak, Justyna Roszak-Kuśmierek, Lucyna Szymankiewicz i Agnieszka Wilk.

Oprac. A. Wilk