• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

Z dumą informujemy, że udało nam się uzyskać zgodę na otwarcie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego we Wronkach od września! Jest to inicjatywa szczególna na tle działań oświatowych podejmowanych w całym kraju. Szkoła będzie się opierała na współpracy z Klubami KKS Lech Poznań i MKS Błękitni Wronki, mając na celu kompleksowy rozwój zawodnika w ujęciu sportowym i dydaktycznym, a współpraca pomiędzy obiema płaszczyznami ma prowadzić do zrównoważonego rozwoju młodego człowieka.

Głównym, założeniem jest profesjonalnie przygotowany program szkoły, który pozwoli osiągnąć status jednej z najlepszych szkół mistrzostwa sportowego w Polsce. Najważniejszym środkiem do osiągnięcia tego celu są ludzie – wykwalifikowana kadra, współpraca pomiędzy specjalistami, a także proces szkoleniowy oparty na  najlepsze wzorce, dzięki którym można w pełni zrealizować ideę wyszkolenia dobrego zawodnika i ucznia zarazem.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego podlega pod Starostwo Powiatu Szamotulskiego, a  treningi będą się odbywały na stadionie, w hali sportowej Zespołu Szkół, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Popowie oraz na obiektach „Orlik”. Dzięki programowi i założeniom nowej szkoły uczniowie klas sportowych będą mieli takie same możliwości edukacyjne jak i  szanse osiągnięcia sukcesów sportowych i realizacji swoich marzeń.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w rekrutacji!