• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

No i zakończyliśmy – tegoroczną edycję tygodnia z biblioteką szkolną. W tym roku skupiliśmy się troszkę na pasjach naszych uczniów, a w szczególności na jednej – fotografii. Dnia 19 kwietnia spotkaliśmy się na warsztatach fotograficznych z Panią Agnieszką Teską „Sprężyną”, która mówiła o swojej pracy fotografa. Biblioteka zachęcała do czytania poprzez żołądek - częstowaliśmy ciastkami i proponowaliśmy przeczytanie choć jednej pozycji, którą można było sobie samemu wylosować. W ramach tygodnia z biblioteką szkolną dnia 25.05.2017 r. odbył się  Konkurs na Mistrza Pięknego Czytania wśród gimnazjalistów. Udział w konkursie mógł wziąć każdy uczeń naszego gimnazjum, który przygotował krótki tekst do głośnego odczytania podczas lekcji przed swoją klasą. Chętnych było wielu, ale serce jury podbiła szczególnie jedna interpretacja fragmentu książki J.K. Rowling „Harry Potter” w wykonaniu uczennicy klasy I f Marii Sikory. Ocenialiśmy dykcję, tempo czytania i interpretację tekstu.  Celem konkursu było rozwijanie kultury czytelniczej wśród młodzieży, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa. Uczestnicy czytali między innymi  fragmenty „Małego księcia", „Romea i Julii", „Harrego Pottera”, „Pana Tadeusza”. 

Zajęcia z Panią A. Teską miały na celu przygotować chętnych uczniów do wzięcia udziału w kolejnym konkursie jaki organizowaliśmy – „Zrób sobie zdjęcie z książką”.  Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii, której motywem przewodnim była książka. Celem konkursu było oczywiście rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów, ale także promowanie książki i czytelnictwa wśród młodzieży a także rozwijanie wyobraźni artystycznej. Chętnych nie brakowało. Zdjęcia, które otrzymaliśmy na konkurs zostały zrobione z pomysłem i oryginalnością. Jury po długich i pełnych emocji obradach postanowiło przyznać I miejsce Martynie Frankowskiej, II miejsce Jankowi Kalinowskiemu a III – Agnieszka Gnalicka. Natomiast wyróżnienia dla Joanny Krzyżaniak, Krystiana Palacza, Zuzanny Kaczmarek, Zdjęcia konkursowe prezentujemy poniżej.

I ostatni konkurs jaki przygotowaliśmy w tygodniu z biblioteką dla uczniów naszej szkoły to konkurs na hasło promujące czytelnictwo. Tutaj przy współpracy z nauczycielami języka polskiego udało nam się zmobilizować całe klasy do uczestnictwa w konkursie. Haseł było bardzo dużo, było w czym wybierać, ale jury podjęło następującą decyzję: I miejsce przyznaliśmy Arturowi Fąferkowi za hasło „Książki, książki to jest coś, kto je czyta to jest gość”; II miejsce dla Kacpra Walczaka za hasło: „Czytaj książki zuchu mały w końcu będziesz doskonały”; i ostatnie ale, równie ważne III miejsce dla Mateusza Borowskiego za hasło: „Hokus pokus cztery stajnie książkę zawsze czytać fajnie”.    

Nagrody zostaną wręczone wszystkim wyróżnionym 1 czerwca podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy a  wszystkim uczestnikom  konkursów bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.