• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale Konkursu Wiedzy o Prawie, który odbył się 24 maja w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Tym razem z rozwiązaniem kazusu prawnego i z odpowiedzią, przed pełną publiczności salą, zmierzyli się Sandra Wawrzyniak z klasy II cs , Mateusz Naparty z klasy III m   i Mateusz Skrzypkowiak z klasy I m. Warto podkreślić, co zauważyła również koordynator konkursu pani radca prawny Jolanta Kucharzak, że Mateusz Naparty jest prawdziwym weteranem tych zmagań, bo na pięć edycji, jako jedyny, startował w czterech i to z powodzeniem. Tym razem zajął trzecie miejsce i uzyskał zaszczytny tytuł laureata. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, co zasługuje na najwyższe uznanie, tym bardziej, że pytania były bardzo trudne i szczegółowe. Ze względu na uroczysty charakter piątej edycji konkursu i dwudziestolecie obowiązywania Konstytucji RP wręczenie nagród nastąpi 8 czerwca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Elementem gali będzie również debata konstytucyjna z udziałem prof. Andrzeja Rzeplińskiego, prof. Hanny Suchockiej, prof. Wojciecha Łączkowskiego i prof. Sławomira Patyry.

Nasza szkoła jest jedną z piętnastu z całej Wielkopolski, która w tym wydarzeniu będzie mogła wziąć udział.

                                                                                                          Monika Roszak