• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

Uczniowie Szkoły na Leśnej, zawodnicy wronieckiego klubu KK Dziewiątka – Amica Wronki, Katarzyna Mroczkiewicz, Julia Brodziszewska i Gracjan Machaj reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata U18 w niemieckim Dettenheim. Cała trójka spisała się świetnie, a dziewczyny wróciły z medalami!

Czempionat rozpoczął się od konkurencji drużynowych. Juniorki młodsze zajęły wysokie 5 miejsce. Do medalu troszkę zabrakło, ale wyniki dziewczyn dały nadzieję na sukces w kolejnych startach. Kasia Mroczkiewicz odnotowała najwyższy wynik w polskiej reprezentacji i dostała się do indywidualnego finału. Julii Brodziszewskiej ta sztuka się nie udała. Drużyna juniorów młodszych w składzie z Gracjanem Machajem zajęła miejsce 7, a nasz reprezentant zagrał naprawdę dobre zawody kończąc z wysokim, najlepszym rezultatem wśród naszych chłopaków. Gracjan podobnie jak Kasia dostał się do finału rozgrywek indywidualnych.

Kolejną konkurencją były tandemy juniorek i juniorów młodszych. Trener zdecydował, że Kasia Mroczkiewicz wystąpi w tej konkurencji z Julią Sidło (Pilica Tomaszów Mazowiecki) i był to strzał w dziesiątkę! Dziewczyny najpierw wyeliminowały Włoszki, a następnie Rumunki. W półfinale musiały uznać wyższość słowackiego duetu  i rywalizację zakończyły na trzecim stopniu podium z brązowym medalem Mistrzostw Świata. To był pierwszy medal dla polskiej reprezentacji, który na pewno dał dużo pozytywnej energii i motywacji w walce o kolejne.

 

W konkurencji sprintów wystąpiły trzy Polki w tym nasza Julia Brodziszewska, która przez cały turniej przeszła jak burza! Najpierw odprawiła z kwitkiem Niemkę 2:0, w kolejnej rundzie przy remisie 1:1 wygrała w rzutach zwycięstwa z Rumunką, w ćwierćfinale kolejne 2:0 z Włoszką, w półfinale 2:0 ze Słowenką. W walce o złoto spotkały się dwie Polki – Julia i Nicoletta Dudziak (KS Polonia 1912 Leszno) co było historycznym wydarzeniem w polskich kręglach! Dziewczyny grały na remis, jednak więcej zimnej krwi zachowała Nicoletta i to ona po rzutach zwycięstwa została Mistrzynią Świata. Julia równie szczęśliwa stanęła na drugim stopniu podium i obie wysłuchały Mazurka Dąbrowskiego. Mamy kolejne medale, a to jeszcze nie koniec!

W ostatnim dniu zawodów rozgrywane były finały indywidualne, w których z polskiej reprezentacji wystąpiło aż 6 zawodników – 3 juniorki młodsze (w tym Kasia Mroczkiewicz) i 3 juniorów młodszych (w tym Gracjan Machaj). Rozpoczęła Kasia, która pobijając swój rekord życiowy wyszła na prowadzenie w einzlu (jeden start) i czekała na grę swoich rywalek. Jak się później okazało świetny wynik dał jej 3 miejsce, brązowy medal w konkurencji indywidualnej i życiowy sukces idealny na zakończenie kariery w kategorii juniorki młodszej!

Gracjan w finałowej grze zaprezentował się troszkę słabiej niż w eliminacjach i zakończył swój udział w Mistrzostwach Świata na dalszej pozycji.

Podsumowując – Kasia, Julia i Gracjan pokazali się z bardzo dobrej strony i godnie reprezentowali biało-czerwone barwy. Julia wróciła ze srebrnym medalem w sprincie, Kasia z dwoma brązami – w tandemie i w einzlu, a cała trójka z ogromnym bagażem doświadczeń oraz ograniem na arenie międzynarodowej, które na pewno zaowocuje w dalszej karierze kręglarskiej.

Gratulacje dla uczniów z Leśnej! 

 

/Julia Rzyha/