• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

EU             LEADER             Puszcza Notecka             PROW

Europejski Fudusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

___________________________________________________________________________________________________

Budowa bieżni lekkoatletycznej i skoczni do skoku w dal dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego. 'Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja pn. „Budowa bieżni lekkoatletycznej i skoczni do skoku w dal dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego” mająca na celu wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich. Poddziałanie: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie: „Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Nr umowy o przyznaniu pomocy: 00258-6935-UM1510404/17 z dnia 06.06.2017r.

 

 

W środę 20 września w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach odbyło się oficjalne otwarcie bieżni i skoczni lekkoatletycznej do skoku w dal. Obiekt ma wyjątkowe znaczenie dla społeczności szkolnej ponieważ umożliwia profesjonalnie szkolenie lekkoatletyczne dzieci i młodzieży oraz wydatnie podnosi standard edukacji sportowej.

Na uroczyste otwarcie zjechali się goście z powiatu: Starosta Powiatu Szamotulskiego - pan Józef Kwaśniewicz, Prezes Amica SA - pan Jacek Rutkowski, Członek Zarządu Powiatu - pan Kazimierz Michalak Radny Powiatu Szamotulskiego - pan Mieczysław Sobański, Dyrektor Wydziału Edukacji Spraw Obywatelskich kultury Sportu i Turystyki - pan Jan Stefaniak, Dyrektor Wydziału Rozwoju i Informacji Europejskiej - pani Małgorzata Walkowiak, Wiceprezes Stowarzyszenia Puszczy Noteckiej - pani Irena Wojciechowska, ksiądz dziekan Janusz Małuszko, Prezes Błękitnych Wronki - pan Marek Pogorzelczyk, pan Marcin Wróbel i pan Tomasz Rząsa dyrektorzy Akademii Lecha Poznań, przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Ruszczyk oraz redaktor naczelna Wronieckiego Bazaru pani Grażyna Kaźmierczak.

Wśród uroczystych gestów, nawiązujących do najważniejszych symboli sportowych, dokonano przecięcia wstęgi i inauguracji przyszłych  zajęć sportowych w postaci biegu na dystansie 60 m. Natomiast reprezentacje klubów sportowych KKS Lech Poznań i Błękitni Wronki  zaprezentowały biegi w sztafecie wahadłowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dopomogli w przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia, a wykonawcy, za rzetelne i terminowe  wykonanie. Zobowiązujemy się należycie wykorzystywać nowe możliwości i potwierdzać to wynikami sportowymi!