• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

14 października grupa uczniów z klasy 2cd pod opieką p. Jagody Wachowiak wyjechała na zajęcia warsztatowe oraz wykład na Wydział Biologii UAM. Zajęcia warsztatowe pt.: „Nowotwory pod lupą” obejmowały takie zagadnienia jak: proces powstawania nowotworów, rozwój choroby nowotworowej, stadia rozwoju i rodzaje nowotworów. Uczniowie mieli też możliwość oglądać preparaty mikroskopowe zawierające komórki nowotworowe z sutka, prostaty czy nerki. Po zajęciach laboratoryjnych uczniowie udali się na wykład pt.: „Mechaniczne serca”. Prowadząca wykład, studentka V roku biologii, Pani Anna Jędrzejak, poruszyła bardzo nowoczesną i kontrowersyjną tematykę, jaką są sztuczne serca. Pani Anna przedstawiła uczniom naszej szkoły zasady działania takich urządzeń, ich rodzaje oraz najnowsze doniesienia kliniczne z zastosowaniem tego sprzętu. Zarówno zajęcia laboratoryjne jak i wykład były niezwykle ciekawe. Uczniowie zadawali bardzo dużo ciekawych pytań. Dzięki tego typu wyjazdom uczniowie Szkoły na Leśnej dostrzegają w jakim tempie rozwijają się nauki biologiczne oraz jak wielu rąk i umysłów do pracy w tych dziedzinach potrzeba. Kolejnym punktem wycieczki miała być największa w Polsce wystawa roślin mięsożernych w Palmiarni Poznańskiej. Ze względu na brak możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów i ogromnie zainteresowanie wystawą naszym uczniom nie udało się tam dostać. Zamiast wystawy uczniowie mieli okazję zwiedzić piękny poznański Park Wilsona, który funkcjonuje jako Ogród Botaniczny.