• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

12 października 2017r. w Zamku Górków w Szamotułach odbyły się powiatowe obchody Święta Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, wśród których najważniejsi byli dyrektorzy i nauczyciele ze szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Szamotulski.  Dyrektor Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Szamotułach, Pan Jan Stefaniak, oraz Starosta Szamotulski, Pan Józef Kwaśniewicz,  podziękowali dyrektorom szkół i nauczycielom za trud jaki włożyli w przygotowanie szkół do przyjęcia nowej reformy oraz za umiejętności i wiedzę, którą tak skutecznie wtłaczają w umysły dzisiejszej młodzieży. Tradycyjnie podczas spotkania wręczone zostały Nagrody Starosty  Szamotulskiego dla nauczycieli i dyrektorów, którzy w minionym roku szkolnym w sposób szczególny wpływają na wymiar współczesnej edukacji. Spośród przedstawicieli szkoły na Leśnej Nagrodę Starosty Szamotulskiego otrzymała Pani Dyrektor Monika Kozber oraz Pani Jagoda Wachowiak. 

Starosta Szamotulski nie zapomniał też o nauczycielach, którzy w tym roku szkolnym przeszli na emeryturę. Pani Emilia Nogaj i Pani Teresa Nożewska, które zdecydowały się uczynić ten krok,  otrzymały z rąk Pana Starosty i Przewodniczącej Rady Powiatu, Pani Marii Przybylskiej, listy gratulacyjne, upominki oraz symboliczne kwiaty. Podczas uroczystości zwrócono też uwagę na nauczycieli podnoszących swoje kwalifikacje zawodowe. Jednym z takich nauczycieli był Pan Maciej Stachowiak, który uzyskał stopień nauczyciela mianowanego. Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił występ młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Szamotułach. Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji ze Szkoły na Leśnej podczas całej uroczystości byli wspierani, tak jak na co dzień, przez Dyrektorów klubu sportowego KKS Lech Poznań, Panów: Tomasza Rząsę, Rafała Ulatowskiego oraz Marcina Wróbla.

Natomiast 13 października 2017r. w Szkole na Leśnej świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej,  potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji padło wiele wzruszających życzeń, nie tylko dla nauczycieli, ale także dla Dyrekcji, pracowników administracji i obsługi, wychowawców Internatu. Uczniowie docenili swoich ulubionych pracowników „Medalami zasługi”, między innymi za dobre serce, dotrzymywanie słowa czy pomysłowość i poczucie humoru. Momenty podniosłe przeplatały się z zabawnymi i długo jeszcze po apelu wychowankowie w różnych miejscach szkoły otaczali wianuszkiem swoich wychowawców. Tego dnia miła, radosna, pełna kwiatów i życzeń atmosfera trwała do ostatnich godzin lekcyjnych. Natomiast w godzinach wieczornych nauczyciele już w swoim gronie wybrali się na wycieczkę do Wąsowa, gdzie mieli szansę obejrzeć imponujące budynki pałacowe i usłyszeć fascynujące opowieści przewodnika. W tak imponujących okolicznościach Pani Dyrektor wręczyła zasłużonym nagrody za wyróżniającą się pracę w roku szkolnym 2016/2017.