• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

18.10.2017r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się Konferencja pt.:  NOWOCZESNY ZAWODOWIEC – dobre praktyki, to dobre nawyki. Patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego – pan Marek Woźniak, a organizatorem tego wydarzenia było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, które zaprezentowała pani Dyrektor Marzena Radomska. Konferencja odbyła się w trzech panelach tematycznych, prezentację prowadzili zaproszeni przedstawiciele reprezentujący świat edukacji i biznesu. Pierwszy panel – DORADZTWO ZAWODOWE WE WSPÓŁCZESNYM SYSTEMIE KSZTAŁCENIA – przedstawiał rolę współczesnego doradztwa zawodowego w kształceniu świadomości zawodowej, głównie kierunki działania. Następny panel – DOBRE PRAKTYKI W SZKOLNICTWIE ZAWODOWYM – związany był z prezentacją zmian wprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji w zakresie edukacji zawodowej oraz zaprezentowane były wypracowane formy współpracy pomiędzy Pracodawcami a Szkołami, które pozwalają połączyć wiedzę teoretyczną z wiedzą praktyczną. W ostatnim przedstawionym panelu – PROMOCJA SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO – zaprezentowane zostały nowoczesne metody promocji Szkół zawodowych oraz kształcenia dualnego. Powiat Szamotulski reprezentowała Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach – pani Monika Kozber, która w wystąpieniu przedstawiła rozwój kształcenia zawodowego poprzez współpracę z pracodawcami i uczelniami wyższymi oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w wyposażeniu pracowni technicznych i pracowni Samsung Labo. Jesteśmy dumni, że właśnie Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach poprzez swoje osiągnięcia na płaszczyźnie praktycznego kształcenia zawodowego został wyróżniony możliwością zaprezentowania swoich osiągnięć w Powiecie Szamotulskim.