• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

26 października 2017r. przypadał Ogólnoświatowy Dzień Donacji i Transplantacji i to właśnie tego dnia swoją jubileuszową, 10 edycję, inaugurowała Kampania Drugie Życie. W tegoroczny happening  włączyły się też uczennice ze Szkoły na Leśnej. Przed południem wraz z uczniami 31 innych szkół z terenu Wielkopolski rozdawały oświadczenia woli i inicjowały dyskusje na ulicach Poznania. Wolontariuszki z naszej szkoły spotkały się z bardzo miłym odbiorem przez mieszkańców Poznania. Mimo tego, że wielu ludzi spieszyło się do pracy czy na uczelnie, zwalniali na chwilę by wysłuchać naszych uczennic. O godz. 11:00, po ukończeniu akcji inauguracyjnej na ulicach Poznania, uczennice udały się do Urzędu Wojewódzkiego na oficjalne otwarcie Kampanii. Podczas części szkoleniowej zapoznały się z medycznymi, prawnymi i religijnymi aspektami przeszczepiania narządów. Pod koniec uroczystego spotkania swoje historie przedstawiły osoby po przeszczepach serca oraz nerek.  Uczennice naszej szkoły bardzo zaangażowały się w inaugurację Kampanii i chcą kontynuować akcję na terenie naszej Gminy i Powiatu. To młodzież o wielkim sercu!