• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2017r., zgodnie z coroczną tradycją odbył się apel połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych i członków Samorządu Uczniowskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak, dyrektorzy KKS Lech Poznań Tomasz Rząsa, Rafał Ulatowski, Marcin Wróbel oraz prezes MKS Błękitni Wronki Marek Pogorzelczyk. Część oficjalną prowadzili: Sandra Wawrzyniak i Adam Salski.  Zgodnie z tradycją szkoły w tym dniu odbywa się ślubowanie klas pierwszych oraz nowych członków Samorządu Uczniowskiego. Zaszczytu ślubowania z klas pierwszych dostąpili: Anna Hercka, Sandra Pioch, Karolina Wasik, Wiktoria Jądrzyk, Bartłomiej Burman, Piotr, Ziopaja, Jan Klemenski, Patryk Spychała. Wśród nowych członków SU ślubowanie złożyli Kacper Coda, Nicole Grześkowiak, Zofia Kozber, Bartosz Skiba. Nowym przewodniczący SU został Jan Ryżek. Delegacje uczniów szkoły uczciły pamięć poległych za wolność ojczyzny zapalając znicze pod tablicą patrona i pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na Leśnej. W uroczystej atmosferze uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Montaż słowno-muzyczny prowadzony przez Nicole Grześkowiak i Martę Zielińską zachęcał do refleksji nad patriotyzmem, przelaną krwią Polaków w czasie niewoli i symbolami narodowymi. Wiersze recytowali uczniowie klas pierwszych: Wiktoria Jasiewicz, Liwia Sztukowska, Oliwia Hawryszkiewicz, Julia Roman, Kacper Janiak i Dawid Witkowski. Pięknie śpiewali: Martyna Remisz, Kamila Dziurleja oraz debiutujący Tomasz Białek. Na gitarach grali: Aleksander Kaszkowiak i Michał Śmigiel. Nad stroną techniczną czuwał Kacper Coda z klasy 1m.