• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

grafika


1

           Rzadko możemy cieszyć się z osiągnięć naszych gimnazjalistów w grach zespołowych, chociażby dlatego, że jest nas bardzo mało, szczególnie dziewcząt (w całym gimnazjum dwanaście ).Nawet w piłce nożnej od paru lat nie ma nas na podium. Jednak tym razem nieliczna grupa ambitnych i walecznych dziewcząt ( wszystkie z klasy IIF), po niespełna półrocznych treningach koszykówki, po raz pierwszy wzięła udział w mistrzostwach powiatu szamotulskiego SZS Wielkopolska, inaczej mówiąc w igrzyskach młodzieży szkolnej i stanęła na podium zajmując III miejsce. W turnieju udział brało sześć drużyn, dwie z Kaźmierza (gospodarze) starsza i młodsza i po jednej z Szamotuł z Otorowa z Pniew, oraz nasza ekipa z wronieckiego gimnazjum nr 2. Boje toczyły się w dwóch grupach,

gdzie grał „każdy z każdym” , dalej w tzw. systemie „na krzyż”. Nasze dziewczyny wygrały wszystkie mecze w swojej grupie pokonując, dziewczęta z Szamotuł i z Pniew i przeszły do dalszej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca. Nie udał nam się jeden mecz decydujący o wejściu do finału, przegraliśmy nieznacznie z młodszą ekipą gospodarzy. W walce o trzecie miejsce pewnie pokonaliśmy ponownie szamotulanki. Ostatecznie pierwsze i drugie miejsce przypadło gospodarzom, trzecie naszym dziewczynom, czwarte szamotulankom. Każda z naszych zawodniczek wykazała się indywidualnymi umiejętnościami Zuzia Kaczmarek i Nadia Matuszak najskuteczniejsze pod koszem, dodatkowo Zuzia jedna z najskuteczniejszych w turnieju, Zosia Kozber najwięcej zbiórek i wykorzystane punkty po rzutach wolnych, Wiktoria Dudziak najwięcej przechwytów, Wiktoria Dopierała najwięcej asyst i świetne długie podanie, Natalia Piotrowska i Weronika Roszak wsparcie w zmianach. Turniej był zorganizowany profesjonalnie z obsadą sędziowską przy stoliku (tam spisały się na medal dziewczyny z Kaźmierza), oraz z profesjonalnym sędzią koszykówki z wieloletnim doświadczeniem ligowym, który tez starał się pomagać i wyjaśniać swoje decyzje młodym zawodniczkom. Nas bardzo ucieszył fakt, iż sędzia turnieju uznał naszą ekipę za najbardziej rozwojową i mającą potencjał na przyszłość. W turnieju udział wzięło około 70 dziewczyn.

FILMIK :-)

Maciej Trojanek