• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

24 marca 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza ortografii powiatu szamotulskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Już tradycją stało się, że konkurs odbywa się przy wsparciu budżetu Starostwa Powiatu Szamotulskiego oraz przychylności Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach. Tegoroczne spotkanie zaszczycili swą obecnością: członek zarządu powiatu pan Kazimierz Michalak i dyrektor Szkoły na Leśnej – pani Monika Kozber, nauczyciele języka polskiego oraz innych przedmiotów humanistycznych oraz uczniowie – uczestnicy konkursu. Na „Leśną” przybyło 12 uczniów – reprezentantów 4 szkół ponadgimnazjalnych powiatu szamotulskiego. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy o języku ojczystym, o jego kulturze, dbałość o nienaganną poprawność polszczyzny, rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie do współzawodnictwa, rywalizacji. Najlepsi, w zakresie ortografii, uczniowie pisali dyktando na temat dziwacznych hobby i mocy przyjaźni. Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Anna Biedna, Elżbieta Mizgalska, Jacek Napierała, Monika Siekańska, Janina Wróblewska. Dyktando pozwoliło wyłonić laureatów poprawnej pisowni. Z przyjemnością informujemy, że Mistrzem ortografii powiatu szamotulskiego w roku 2018 został uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Księdza Piotra Skargi w Szamotułach - Paweł Filipiak. Drugie miejsce i tytuł I wicemistrza zajęła uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach – Sylwia Krause, a trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza uczennica Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach – Julia Szpryt. Laureaci zmagań ortograficznych nagrodzeni zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi i piórami wiecznymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu za przychylność, pomoc i wsparcie w organizacji II Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Zapraszamy za rok!

Monika Siekańska, Justyna Roszak - Kuśmierek