• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Szkole na Leśnej żegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Tradycyjnie już absolwenci zostali wprowadzeni na halę przez swoich wychowawców w takt poloneza – pani Teresa Nożewska wprowadziła klasę IV ia, pan Marcin Idaszek wprowadził klasę IV m, pani Monika Siekańska wprowadziła klasę III ed, a pani Monika Roszak klasę III cs. Pani Dyrektor Monika Kozber w swoim przemówieniu podziękowała rodzicom i nauczycielom za trud wychowania i edukacji, a absolwentom życzyła wytrwałości, odpowiedzialności, dojrzałości oraz szczęścia na nowej, pełnej wyzwań, drodze. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe oraz zaangażowanie w życie szkoły.

Absolwentów z najwyższymi wynikami w nauce wyróżniono Nagrodą Starosty, którą wręczył Pan Kazimierz Michalak Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego. W gronie tym znaleźli się: Sylwia Krause z klasy IIIed liceum ogólnokształcącego za średnią ocen 5,72 i Bartosz Ruszczyk z klasy IV m technikum ze średnią ocen 5,50.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła świadectwa  z wyróżnieniem. W klasie IIIed liceum ogólnokształcącego takie świadectwa odebrało z rąk pani dyrektor aż 10 absolwentów:

 • Sylwia Krause (5,72)
 • Pola Marczyńska (5,41)
 • Zuzanna Woźniak (5,22)
 • Julia Dąbek (5,11)
 • Anna Kaszkowiak (4,94)
 • Jakub Szofer (4,89)
 • Adrianna Borowiak (4,88)
 • Magdalena Dąbek (4,86)
 • Anna Ratajczak (4,83)
 • Justyna Kapłon (4,78)

W klasie IIIcs świadectwo z wyróżnieniem odebrała  Sandra Wawrzyniak (5,47).

W klasie IVia technikum świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

 • Blanka Jerzyńska (5,10)
 • Adam Doczekalski (4,80)

Z klasy IV m wyróżnionymi absolwentami zostali:

 • Bartosz Ruszczyk (5,50)
 • Maciej Skotarczak (5,13)
 • Damian Kompiel (5,06)
 • Krystian Boruszak (4,94)
 • Bartosz Michnik (4,91)
 • Przemysław Skowroński (4,88)

 Wyróżnieni uczniowie wpisali się do „Złotej Księgi Absolwentów Zespołu Szkół nr 1”

Tradycją Szkoły jest wyróżnienie najlepszych uczniów kierunków technicznych. Tytuł najlepszego TECHNIKA ELEKTRONIKA otrzymał Adam Graj ze średnią ocen z przedmiotów zawodowych 5,00, TECHNIKA INFORMATYKA otrzymała Blanka Jerzyńska ze średnią ocen z przedmiotów zawodowych 5,23, a najlepszym TECHNIKIEM MECHATRONIKIEM został Bartosz Ruszczyk ze średnią ocen z przedmiotów zawodowych 5,29.

Adam Doczekalski (IV ia), Jakub Perz (IV m) i Przemysław Skowroński (IV m) otrzymali nagrody specjalne w podziękowaniu za sumienną dwuletnią służbę w poczcie sztandarowym.

Kolejnym momentem było wręczenie świadectw pozostałym uczniom, a tym najbardziej pracowitym i zaangażowanym w życie klasy i szkoły również nagród książkowych.

W uroczystości wzięli również udział Dyrektorzy reprezentujący KKS Lech Poznań – pan Rafał Ulatowski, pan Tomasz Rząsa i Pan Marcin Wróbel oraz Prezes Klubu Błękitni Wronki pan Marek Pogorzelczyk, którzy wręczyli nagrody za osiągnięcia sportowe, uczniom klasy III cs.

Społeczność szkolną tworzą uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, administracja, ale także rodzice. Sukces dziecka, ucznia zaczyna się w rodzinnym domu, dlatego szczególne podziękowania i statuetkę Przyjaciela Szkoły na Leśnej otrzymali:

 • pani  Beata Jasińska,
 • państwo  Lucyna i Janusz Salscy,
 • pani Renata Doczekalska,
 • państwo Katarzyna i Krzysztof Ruszczykowie,
 • pan Piotr Perz.

W imieniu absolwentów szkołę pożegnała Sandra Wawrzyniak i Martyna Remisz. Dzień pełen wzruszeń już za nami, ale przed maturzystami kolejne wielkie wyzwanie: egzaminy maturalne.

 Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za wyniki!

 

Daria Sawczuk