• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

25 do 31 maja grupa 44 uczniów wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce po niezwykle malowniczych zakątkach Chorwacji i Bośni. Docelowym miejscem wycieczki była Makarska – przepiękne miasto położone w południowo-wschodniej części Chorwacji (Dalmacji). Pierwszym punktem wycieczki w drodze do Makarskiej był Park Narodowy Jezior Plitwickich. Jak już sama nazwa wskazuje mogliśmy oglądać w nim piękne jeziora krasowe połączone ze sobą licznymi wodospadami. Widok jezior, wypełnionych szmaragdowej barwy wodą spowodował, że każdy z nas zapomniał o długiej nocnej podróży autokarem. Makarska przywitała nas pięknym, malowniczym zachodem słońca nad Adriatykiem i wspaniałą morską bryzą. Kolejne dni poświęciliśmy na zwiedzanie Mostaru, Medjugorie i Wodospadów Kravica w Bośni oraz Splitu i Dubrownika w Chorwacji. Codziennie po powrocie do hotelu całą grupą odkrywaliśmy nowe zakątki w Makarskiej oraz odpoczywaliśmy na plaży przy zachodzie słońca. Wycieczka minęła zdecydowanie za szybko. Atmosfera była niezwykle przyjazna dzięki czemu mogliśmy się poznać lepiej, zintegrować, zaprzyjaźnić, a także nawiązywać nowe znajomości. Niezapomniane będą dla nas: piękne uliczki Mostaru wypełnione pamiątkami z ogromną nutą orientu, orzeźwiająca woda w Adriatyku, zachody słońca, smak lodów (nigdzie indziej nie zjecie takich jak w Mostarze!!!) oraz mury i starówka w Dubrowniku (Tam kręcili Grę o Tron!).

To był naprawdę mile spędzony czas. Każdy z nas będzie z pewnością wspominał pobyt w Chorwacji z ogromnym uśmiechem na twarzy!