• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

22 czerwca 2018 r. odbył się uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie pożegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum oraz całą społeczność szkolną. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych: pan Kazimierz Michalak - Członek Zarządu Rady Powiatu Szamotulskiego, pan Maciej Trąbczyński - Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Szamotulskiego i pan Mieczysław Sobański – Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Powiatu Szamotulskiego oraz przedstawiciele: klubów sportowych KKS LECH Poznań, MKS Błękitni Wronki, Samsung Electronic Manufakturing Polska i Rady Rodziców. Na wstępie uroczystości pani Dyrektor Monika Kozber krótko podsumowała tegoroczne osiągnięcia szkoły i podziękowała wszystkim, którzy mieli w nich swój udział oraz tym, którzy okazywali szkole swoje wsparcie. Następnie absolwentom gimnazjum zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem i to oni właśnie w asyście rodziców złożyli swoje podpisy w Złotej Księdze Absolwentów Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich. Najlepszy absolwent za sumienną pracę i osiągnięte wyniki został wyróżniony Nagrodą Starosty Szamotulskiego. Ten zaszczytny tytuł wypracował sobie uczeń kl. III F Bartosz Migała. Nagrodę Starosty Szamotulskiego za III miejsce w Olimpiadzie Cyfrowej, ogólnopolskim konkursie kompetencji medialnych i cyfrowych, otrzymał Maciej Kaszkowiak z klasy I i.

Przedstawiciele władz powiatowych, którzy wręczali nagrodę pogratulowali pani Dyrektor Monice Kozber zwycięstwa w konkursie na dyrektora szkoły i życzyli powodzenia na następną kadencję. Nagrodzeni zostali również absolwenci, którzy angażowali się w życie szkoły oraz odznaczali się szczególną postawą uczniowską. Swój wkład w dobre funkcjonowanie społeczności szkolnej mają również rodzice. Nie zapomniano o nagrodzeniu Statuetką Przyjaciela Szkoły na Leśnej tych najbardziej zaangażowanych w różne inicjatywy. Ostatnim elementem zakończenia roku szkolnego dla absolwentów gimnazjum było ślubowanie, które składali reprezentanci klas trzecich na sztandar szkoły. Nie obyło się także bez głosu samych zainteresowanych. W imieniu absolwentów szkołę pożegnali Adrian Kaczmarek i Hubert Sochalski. Dzień ten był również zakończeniem i podsumowaniem kolejnego etapu dla pozostałych uczniów Gimnazjum, Liceum i Technikum Szkoły na Leśnej, a w tym roku po raz pierwszy także dla uczniów Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego. Koniec roku szkolnego to czas podsumowań przeróżnych inicjatyw i akcji. W tym roku były to: Leś-Tech, Samsung Labo, Tydzień z Biblioteką Szkolną, Szkolna Liga Piłki Nożnej, IV Wroniecka Dycha. W tym roku pożegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę panią Lidię Grzebytę.

Uroczystość uświetniły jak zwykle występy młodzieży szkolnej, podczas których mogliśmy zobaczyć profesjonalny taniec towarzyski i ludowy, posłuchać śpiewu i recytacji oraz obejrzeć zabawny skecz.

Dziękujemy za kolejny wspólny, udany rok szkolny!

Życzymy pięknych, słonecznych i niezapomnianych wakacji.