• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

28 września 2018r. grupa uczniów ze Szkoły na Leśnej uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Biologii UAM w ramach Nocy Naukowców. Na pierwszych zajęciach uczniowie zajęli się grupą organizmów jaką są NIESPORCZAKI. Poznali ich biologię i fizjologię. Mieli również możliwość odszukać ich w materiale biologicznym z mchu. Drugi blok zajęć przygotowany przez studentów należących do sekcji Biologii Syntetycznej obejmował swoją tematyką białka. Uczniowie mogli zbadać jakie czynniki mają wpływ na denaturację struktury białka oraz określić długość cząsteczek za pomocą elektroforezy. Młodzież wyszła bardzo zadowolona z zajęć. Na pewno wróci tam nie raz!