• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

W dniach od 19 do 23 listopada 2018 r. w szkole na Leśnej odbył się coroczny Tydzień Profilaktyki. Kierując się ideą zdrowego odżywiania w poniedziałek młodzież miała możliwość podjadania jabłuszek i marchewek oraz degustacji przepysznego soku ( z pietruszki i cytryny oraz cytryny i pomarańczy ). Jak dało się zauważyć i ta forma drugiego śniadania spotkała się z dużą aprobatą. W tymże dniu odbył się także konkurs na koktajl. Oceniane były walory estetyczne, smakowe i wizualne. Nasza młodzież stanęła w konkury a zwycięzcami konkursu zostali: Kacper Kowalski ( klasa IV m ), Tymoteusz Gaczyński ( klasa II c/d) oraz Joanna Pustelnik ( klasa 1c/d ). Dzień wtorkowy przebiegał pod dwoma hasłami: „Dopalacze i narkotyki niszczą życie” oraz „Powiedz STOP pijanym kierowcom”. Uczniowie młodszych klas wykonali plakaty, które ozdobiły szkolne korytarza a uczniowie klas starszych otrzymali ulotki profilaktyczne. Uczniowie klas drugich technikum wzięli udział w spotkaniu z panem Szablewskim, który przeprowadził godzinną pogadankę na temat „ Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wpływ substancji uzależniających na prowadzenie pojazdów mechanicznych”. W czasie trwania długiej przerwy uczniowie mieli możliwość przetestowania alkogogli i narkogogli. Oj, trudno im było utrzymać właściwy kierunek po założeniu gogli. Jak sami twierdzili wrażenie „dziwne” i nie warte prawdziwego doświadczenia. W środę żeńska część naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Amazonkami z Szamotuł. Spotkanie polegało na rozmowie z trzema kobietami, które dotknięte zostały chorobą raka piersi. Każda z nich opowiedziała swoją własną historię. Uczennice miały również okazje poznać sposoby badania piersi oraz dowiedziały się, że wizyta u ginekologa nie jest niczym strasznym. Anonimowo miały też możliwość zadać nurtujące je pytania. W tymże dniu gościliśmy również Ochotniczą Straż Pożarną z Wronek, która przypomniała młodzieży elementarną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W czwartkowy dzień młodzież i nauczyciele bawili się w szukanie QR kodów na temat KOMUNIKACJI MIĘDZYLUDZKIEJ. Nagrodzony wśród uczniów został Igor Kornobis, który jako pierwszy zebrał wszystkie QR kody i błyskotliwie odpowiedział na pytanie sprawdzające, dotyczące komunikacji partnerskiej i niepartnerskiej. Natomiast wśród nauczycieli bezkonkurencyjna okazała się Pani Monika Kinowska, która świetnie opanowała sztukę komunikacji i pochwaliła się umiejętnością zastosowania "KOMUNIKATU JA" w konwersacji.