• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jak co roku, zespół nauczycieli historii zorganizował konkurs o Powstaniu Wielkopolskim, tym razem dla uczniów klas pierwszych liceum i technikum. Zmagania  były dwuetapowe. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test, a później pięciu z najlepszymi wynikami spotkało się w finale. Do udziału zgłosiło się 31 uczniów, którzy reprezentowali wszystkie klasy pierwsze. Poziom był bardzo wyrównany, a pytania okazywały się często trudne i szczegółowe. O wygranej decydowała różnica jednego punktu. Najlepiej z „powstańczą historią” poradził sobie Franciszek Marzec, a kolejne miejsca na podium zajęli Jakub Niewiadomski i Kacper Wachowiak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.