• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

Od 14 do 21 marca 2019 r. w Szkole na Leśnej odbywał się tydzień nauk ścisłych. W czwartek 14 marca 2019r. świętowaliśmy Światowy Dzień Liczby Pi. W tym dniu każda klasa mogła sprawdzić się w łamigłówkach matematycznych. Odbyło się też internetowe głosowanie na wcześniej przygotowane plakaty ze słynnymi matematykami. Ponadto uczniowie głosowali na najlepszą „Pi-fotkę”. W poniedziałek 18 marca 2019 r. w ramach dnia biologicznego obchodziliśmy Europejski Dzień Mózgu. W tym dniu zawisła obszerna gazetka z ciekawostkami na temat najważniejszego narządu naszego organizmu, czyli mózgu. Klasy wzięły udział w quizie wiedzy o mózgu. Uczniowie mogli też sprawdzić swoją percepcję w doświadczeniach podczas przerw. We wtorek 19 marca 2019 r. odbył się dzień fizyczny, podczas którego rozstrzygnięto konkurs na najfajniejszy silnik elektryczny. Uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę z fizyki oglądając film o fizyce współczesnej. W środę 20 marca 2019 r. odbył się dzień chemiczny. Klasy wzięły udział w quizie chemicznym, ponadto wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w głosowaniu na najlepszy chemiczny mem. 

W czwartek 21 marca najodważniejsi śmiałkowie wzięli udział w konkursie matematycznym „Kangur”. Tego dnia odbył się też apel podsumowujący cały tydzień, podczas którego wręczono nagrody w odbywających się przez cały tydzień konkursach. W konkursie „łamigłówki matematyczne” zwyciężyła klasa 3i. W konkursie na najlepszy plakat zwyciężyła klasa 4i. W konkursie „Pi-fotka” zwyciężyła klasa 2cd, a wyróżnienie otrzymała Natalia Kuster z klasy 1cd. W konkursie wiedzy o mózgu zwyciężyła klasa 3cd. W konkursie na najlepszą konstrukcję silnika elektrycznego zwyciężył Adrian Dymek z klasy 8sms. Podczas apelu rozegrano też szybki quiz z wiedzy matematyczno-chemiczno-fizyczno-biologicznej w formie kahoota, który wygrała klasa 1um.

Organizatorzy: nauczyciele matematyki i przedmiotów przyrodniczych.