• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

(02.09.2013r.)

Rok szkolny 2013/14 rozpoczął się 2 września. Pogoda tego dnia nie zachęcała do przedłużenia wakacji, a minione ciepłe lato od tej chwili musi pozostać już tylko  w sferze wspomnień. O godz. 9.00 w hali sportowej przy Leśnej spotkała się społeczność szkolna, aby zainaugurować kolejny cykl edukacyjny. Apel prowadziły Agnieszka Szymankiewicz i Angelika Śmiłowska.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała nowa pani dyrektor mgr Monika Kozber mówiąc:

Drodzy  Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Goście

Bardzo się cieszę, że dziś mogę Was powitać w komplecie, w murach naszej szkoły. Posłużę się cytatem „Człowiek nie może pracować bez odpoczynku, ale odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia. Myślę, że Wam Drodzy uczniowie wakacje dały moc zadowolenia - widzę to po uśmiechniętych twarzach. Wierzę, że zasłużony odpoczynek po trudach nauki był dla Was satysfakcjonujący oraz mam nadzieję, że wróciliście do szkoły z nowym zapałem, świeżym umysłem oraz chęcią do zdobywania wiadomości i umiejętności. Szczególnie serdecznie witam uczniów klas pierwszych gimnazjum, liceum i technikum a Was wszystkich proszę abyście służyli im pomocą. Mam nadzieję, że obejmując od pierwszego września funkcję dyrektora Zespołu Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich będę mogła przy wsparciu całej społeczności szkolnej realizować misje i wizję naszej szkoły. To Partnerska i Obywatelska Szkoła Dialogu - przestrzeń trójwymiarowa uczniów, rodziców i nauczycieli. Podstawowym narzędziem wychowania będzie porozumienie i dialog. Miłość rodziców i troska nauczycieli stanowić będą solidny Fundament ponad podziałami, a sercem tego porozumienia jesteście Wy droga młodzieży.

Życzę, aby ten nowy rok szkolny 2013/2014 był dla Was owocny, by zdobywanie wiedzy w naszej szkole było przyjemnością i aby czas upłynął nam w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku. Gronu pedagogicznemu życzę  wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy a rodzicom podejmowania cennych inicjatyw. Nadszedł czas na poznanie nowych wicedyrektorów, a zostały nimi matematyczki: panie Aneta Rzepa (nauczycielka ZS nr 1) i Magdalena Walczak (do tej pory w ZS nr 2). Wszystkie panie obdarowane zostały pięknymi wiązankami kwiatów wraz z  życzeniami powodzenia w realizacji obranej drogi dialogu. Przedstawieni zostali także nowi nauczyciele, a będą nimi w tym roku panie i pan: Sabina  Jóźwiak (przedmioty zawodowe), Hanna  Dziubakiewicz (matematyka), Monika  Oleszczak (informatyka),  Monika  Kinowska (wf -wychowawca w internacie) i Wiesław  Pupiec  (matematyka). Nastąpił także moment podziękowania odchodzącej pani wicedyrektor Lucynie Kędzioł na stanowisko dyrektora Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych. Dziękowała pani dyrektor M. Kozber oraz delegacja Grona. Dziękowała także pani Lucyna Kędzioł  życząc nowej dyrekcji wielu sukcesów i realizacji planów, które w efekcie zamienione zostaną na sukces szkoły i każdego ucznia. Tradycyjnie już, przewodniczący Rady Rodziców Jerzy Śmiłowski, przekonywał nowych uczniów i ich rodziców, że wybór szkoły na Leśnej jest słusznym wyborem. To kolejny rok, gdzie szkoła osiągnęła wysoką zdawalność a maturzyści LO i technicy wyniki w wielu przypadkach powyżej średniej regionu a nawet kraju. W imieniu rodziców podziękował także wiązanką kwiatów pani Lucynie Kędzioł. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami klas a poczet sztandarowy i stypendyści Starosty pojechali wraz z panią Aliną Słomińską i panią dyrektor Moniką Kozber na powiatową inaugurację roku szkolnego, która odbyła się w Hali Wacława w Szamotułach.

We wtorek, 3 września młodzież wraz z nauczycielami uczestniczyła w uroczystej Mszy św. w kościele farnym w intencji nowego roku szkolnego.

Tekst i foto: Krystyna Tomczak