• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

(23.09.2013 r.)

Od kilku lat w Szkole na Leśnej we Wronkach, w trzecim tygodniu nauki, Rada Samorządu Uczniowskiego organizuje obrzędowe spotkanie klas pierwszych na wesoło, pod hasłem Święto Kota.

 

 

Imprezę z wdziękiem i humorem prowadzili: Natalia Jezierska i Paweł Fricz. Sala gimnastyczna wypełniła się radosną wrzawą, a rywalizacja klas pierwszych (gimnazjum, liceum, technikum) w czasie kocich konkurencji była bardzo zacięta. Odbył się konkurs wiedzy na wesoło dla klas liceum i technikum przygotowany przez opiekunkę SU p. Karolinę Bendkowską. Dla klas gimnazjum biblioteka szkolna przygotowała quiz czytelniczy na temat kotów w literaturze dla młodzieży. Reprezentanci klas pierwszych gimnazjum zaprezentowali wcześniej wykonany plakat „Dzień z życia kota”, natomiast klasy ponadgimnazjalne strój i makijaż „na kota”. Wszystkie zadania oceniali jurorzy w składzie: Natalia Richert (klasa II c), p. Justyna Roszak oraz p. Karolina Bendkowska. Miłym akcentem, promującym szkolne talenty, był pokaz akrobatyczno - taneczny w wykonaniu zespołu ”Forest Dance” pod kierunkiem pani Justyny Starzonek   oraz występ szkolnego zespołu muzycznego. Najwięcej punktów i miano „Kota bystrego”, w konkursie ogólnoszkolnym klas pierwszych, zdobyła klasa I „F” (gimnazjum), klasa I „S” (liceum) zdobyła miano „Kota miauczącego”, a klasa I „A” (technikum) - „Kota eleganta”. Wszystkie „KOTY” w nagrodę otrzymały łakocie.

 

Tekst: Justyna Roszak i Karolina Bendkowska

Foto: Justyna Roszak