• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

27 września br. większość młodzieży szkoły na Leśnej wraz z wychowawcami wzięła udział w Nocy Naukowców. Organizowana po raz siódmy impreza cieszy się ogromną popularnością wśród gimnazjalistów i licealistów.

Najwięcej klas (1a,1i,2a,2i, 3i, 1cd,2c,2d,2f i 2g) odwiedziło Kampus Politechniki Poznańskiej nad Wartą. O 17.30 w Auli Magna odbyło się powitanie i uczniowie rozpoczęli zwiedzanie, m.in. LABORATORIUM ZIMNA (pokaz tego, co dzieje się z rzeczami zamrożonymi do minus 196 stopni Celsjusza), MOBILNEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA ŚWIATEM.

Zainteresowaniem cieszył się FESTIWAL WYSOKICH NAPIĘĆ,  czyli pokaz zjawisk zachodzących pod wysokim napięciem.

Uczniowie byli pod wrażeniem POKAZU MODY,  autorskich i intrygujących kreacji inspirowanych architekturą i designem,  zaprojektowanych przez studentki Wydziału Architektury.

W czasie rozgrywanego KONKURSU KRZYKACZY  można było dokonać pomiar krzyku.

W ROBOCENTRUM odbyły się pokazy robotów mobilnych, a w LABORATORIUM SZALONEGO CHEMIKA  pod okiem naukowców  wykonywano zaskakujące eksperymenty chemiczne.

W czasie FIZYKA MUSIC SHOW  pokazano wielkie muzyczno-fizyczne show, m.in. grę na elektrycznej pile, super bębnie, śpiewającą rurę, widzialne oraz niesłyszalne dźwięki.

Klasa IIIf  odwiedziła Wydział Biologii  UAM na Morasku i tam uczestniczyła w zamkniętych warsztatach pt."MAGICZNE OKO".

Czas spędzony w piątkowy wieczór w Poznaniu na pewno nie był stracony. Pogoda nie dopisała, ale progi poznańskich uczelni okazały się gościnne. Miejmy nadzieję, że w wielu uczniach rozwinie się nieodkryta dotąd naukowa pasja i w przyszłości chętnie podejmą  studia na politechnice czy uniwersytecie.