• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

W dniu 30 września 2013 r. uczniowie naszego gimnazjum: Patrycja Błaszkowska z klasy IF oraz Natalia Chmurak i Bartosz Ruszczyk z klasy III F wraz z niżej podpisaną uczestniczyli w wycieczce do bazy 31 Pułku Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Wyjazd był nagrodą za udział w konkursie Powiat Szamotulski Przyjazny Młodym Konsumentom" zorganizowanym przez starostwo szamotulskie. W ramach pracy konkursowej uczniowie tworzyli hasła promujące dokonywanie bezpiecznych zakupów.

Do Krzesin udała się grupa 30 uczniów z gimnazjów naszego powiatu oraz delegacja pracowników starostwa szamotulskiego wraz ze starostą Pawłem Kowzanem.

Uczestnicy wycieczki byli świadkami startu i lądowania samolotu wielozadaniowego F-16, mogli także dosłownie dotknąć tych maszyn parkujących w hangarze. Dodatkową atrakcją była możliwość doświadczenia pracy symulatora katapulty samolotowej i wcielenie się w rolę pilota w symulatorze lotów. W stołówce wojskowej czekał na nas gorący posiłek – grochówka wojskowa.

Do  Wronek powróciliśmy bogatsi o wiedzę dotyczącą funkcjonowania bazy wojskowej usytuowanej niedaleko Poznania.

Tekst: Alina Słomińska