• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

alt OLANDIA to miejsce, które pani dyrektor Monika Kozber wraz z wicedyrektorkami Anetą Rzepą i Magdaleną Walczak wybrały na spotkanie integracyjne nauczycieli czynnych i emerytowanych oraz administracji i obsługi z okazji Święta Edukacji Narodowej.

 

 

 

Wyjazd autokarem około 60 osobowej grupy nastąpił w piątkowe popołudnie 11 października 2013. Gościem honorowym był przedstawiciel organu prowadzącego, starostwa powiatowego, dyrektor Jan Stefaniak. Blisko 40 kilometrowa trasa skąpana w słońcu, a potem spacer po malowniczym parku i ścieżce dydaktycznej w Olandii uwypukliły czar złotej jesieni. W dniach wypełnionych ogromem zadań trudno ją było wcześniej dostrzec i podziwiać.

 

 

 

XVIII wieczny, zrewitalizowany obiekt turystyczny, położony w miejscowości Prusim, nad jeziorem Kuchennym, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, na skraju Puszczy Noteckiej urzekł wszystkich od pierwszych minut pobytu. Wielu wychowawców zamarzyło, aby powrócić tu ze swoimi klasami w ramach spotkań integracyjnych. Przewodniczka oprowadziła grupę po zabytkowych obiektach informując, że  utrzymane są one w duchu olenderskich rzemieślników, aby jak najwierniej przywołać atmosferę dawnej epoki przedstawiając tym samym historię z codziennego życia osadników.

 

 

 

We Dworze tego kompleksu turystycznego, w obszernej sali, w scenerii akwareli Bernarda Lewandowskiego odbyło się wręczenie nagród za całoroczną pracę na rzecz szkoły. Otrzymali je nauczyciele: Justyna Starzonek, Iwona Woźniak, Ewa Podgórska, Marian Śliwa, Lucyna Szymankiewicz, Emilia Nogaj, Robert Raś, Iwona Kapłon, Aneta Rzepa, Karolina Bendkowska, Teresa Nożewska i Alicja Jałocha oraz pracownicy administracji: Małgorzata Bartkowiak, Ewa Grześ, Zofia Kapczyńska, Mariola Zastróżna-Prostak, Julita Perz, Aleksandra Jęczkowiak, Maria Briks, Magdalena Kaczmarek i Teresa Rzepecka.

 

 

 

 

 

 

 

Popłynęły życzenia dla wszystkich zebranych od pana Jana Stefaniaka  i przewodniczącego Rady Rodziców Jerzego Śmiłowskiego, a dla wszystkich wyróżnionych szczere gratulacje.

 


Tekst i foto: Krystyna Tomczak