• baner01.jpg
  • baner12.jpg
  • baner13.jpg
  • baner14.jpg

Maciej Kaszkowiak uczeń Technikum Informatycznego, Szkoły na Leśnej Laureatem Olimpiady Cyfrowej. Organizatorem Olimpiady Cyfrowej jest fundacja Nowoczesna Polska, Collegium civitas, finansowana została przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego. W olimpiadzie udział mogą brać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji Olimpiady cyfrowej wziął udział uczeń klasy 1i Technikum Szkoły na Leśnej Maciej Kaszkowiak. Pierwszy etap Olimpiady Cyfrowej odbył się 23 listopada. Wzięło nim udział 2346 uczestników z 242 szkół z całej Polski. Test składał się z 50 pytań wielokrotnego wyboru, które uczniowie otrzymali w losowej kolejności. Dzięki swoim umiejętnościom Maciej dostał się do kolejnych etapów gdzie o przejście do finałowej dwudziestki walczyło 299 uczniów. 20 – 21 Kwietnia w Warszawie odbył się Finał Olimpiady Cyfrowej. Przez dwa dni o tytuł Laureata/Laureatki i indeks Collegium Civitas rywalizowało dziewiętnastu Finalistów i Finalistek, którzy przyjechali z całej Polski. Egzamin pisemny, praca indywidualna nad scenariuszem zajęć o pluralizmie mediów oraz prezentacje przed Komitetem Głównym Olimpiady były zadaniami, które miały wyłonić zwycięzcę.

Maciej Kaszkowiak zajął 3 miejsce i stał się laureatem Olimpiady cyfrowej wygrał indeks Collegium civitas oraz cenne nagrody. Gratulujemy !!!

W ostatnich dniach gościliśmy w szkole Sędziów Sądu Rejonowego w Szamotułach, 11 kwietnia panią Monikę Ławniczak a 12 kwietnia prezesa Sądu pana Marka Szatkowskiego, którzy prowadzili zajęcia z uczniami na temat zagadnień związanych z prawem pracy oraz sądem dla nieletnich. Zajęcia z prawa pracy przeznaczone były dla maturzystów, którzy wkrótce kończą szkołę i wejdą na rynek pracy. Młodzież z gimnazjum i szkoły podstawowej miała okazję zapoznać się z procedurami postępowania w sądzie dla nieletnich. Kolejne zajęcia w ramach programu „Edukacja prawna dla młodzieży” odbędą się 24.04.2018 roku.

30262023 2174005632626681 3684874003421331456 n

Co roku Starosta Szamotulski organizuje mistrzostwa powiatu szamotulskiego w koszykówce w celu wyłonienia najlepszej drużyny naszego regionu. Do rywalizacji o tytuł mistrza powiatu stanęły cztery miasta – Szamotuły, Wronki, Kaźmierz i Pniewy. Rywalizacja przebiega w w dwóch odsłonach męskiej i żeńskiej w kategorii open. Nasze koszykarki, dziewczyny z II F okazały się najlepszymi

W ramach Dnia Przedsiębiorczości uczniowie z klas mechatronicznych odwiedzili fabrykę samochodów Volkswagen we Wrześni. Uczniowie zapoznali się z procesem produkcji samochodu transportowego VW Crafter. Do budowy Craftera używa się najnowocześniejszej technologii opartej na pracy specjalistycznych robotów, które wykonują 70% pracy przy produkcji auta. Uczniowie podczas zwiedzania hali produkcyjnej zobaczyli pracę specjalistycznych robotów na poszczególnych etapach produkcji.