• baner01.jpg
  • baner12.jpg
  • baner13.jpg
  • baner14.jpg

7 lutego grupa uczniów z klas przyrodniczych ze Szkoły na Leśnej uczestniczyła w Dniach Akademickich organizowanych w ramach współpracy partnerskiej przez Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Uczniów klas patronackich przywitała Pani prof. UAM dr hab. Małgorzata Garnczarska, Dziekan ds. studenckich, która dodatkowo przedstawiła profil wydziału oraz kierunki kształcenia, które zostaną uruchomione od nowego roku akademickiego 2018/2019. Młodzież wysłuchała wykładu pt.: Natura wirusów,  który wygłosiła prof. dr hab. Anna Goździcka-Józefiak. Następnie w dwóch grupach uczestniczyli w zajęciach warsztatowych o następującej tematyce: mikroskopia świetlna i elektronowa (dr hab. Sławomir Samardakiewicz); zoologia bezkręgowców  (dr Agnieszka Mokrowiecka); świat mikrobów  (dr hab. Joanna Mokracka); roślinne kultury in vitro  (dr Katarzyna Wojciechowicz); antyoksydanty kontra wolne rodniki  (dr Jagna Chmielowska-Bąk); wybrane zagadnienia z biologii człowieka (mgr Tomasz Hadada). Wszystkie zajęcia były  bardzo interesujące, pod względem treści oraz formy.  Były one doskonałym uzupełnieniem i przypomnieniem wiadomości nabytych przez uczniów na zajęć lekcyjnych.

J. Wachowiak

Nareszcie, jest i ono!! Nasze nowe logo!! Spośród licznie nadesłanych prac konkursowych, przedstawiciele RSU wybrali projekt autorstwa Kacpra Kamińskiego z klasy 3i. Nagroda dla zwycięzcy zostanie wręczona podczas apelu, 21 marca. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane kreatywne projekty!!

Poniżej prezentujemy zwycięską pracę :)

Po raz pierwszy nasza szkoła, w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości, uczestniczyła w projekcie „Lekcje z ZUS”. Młodzież z klas Im, Ii i Icd zdobywała praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym. W trakcie czterech lekcji uczniowie poznawali zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzieli się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy. Materiały dydaktyczne do lekcji przygotował Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Zdobyte w ten sposób informacje na pewno się uczniom przydadzą w przyszłości.

Od miłej niespodzianki rozpoczął się nowy rok dla uczestników konkursu „Wybieram Wybory” organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Wszyscy uczniowie biorący udział w etapie szkolnym zostali nagrodzeni  upominkami w formie gadżetów z logo PKW. Warto być aktywnym! Jednocześnie przypominamy, że nadal w konkursie pozostaje Jan Ryżek, który napisał pracę: „Istota i funkcje samorządu terytorialnego, a system wyborczy (większościowy, czy proporcjonalny)” i teraz niecierpliwie oczekuje na wyniki.

Trzymamy kciuki!