• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

26 października 2018 roku już po raz 11 wystartowała w Wielkopolsce kampania „Drugie życie masz dar uzdrawiania”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu inauguracyjnym, które odbyło się w Sali Sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Uczestniczyliśmy razem z uczniami z 32 szkół srednich w warsztatach, gdzie osoby po przeszczepie, przedstawiły z jakimi mitami o transplantacji mierzą się na co dzień. Następnie, merytoryczną wiedzę w zakresie prawnych, medycznych i etycznych aspektów przeszczepiania narządów przekazali specjaliści podczas swoich wykładów – dr n. med. Marta Sękowska, ks. dr Adam Sikora oraz mec. Sonia Kwiatkowska.

Kampania „Drugie życie” to informacyjno – edukacyjna akcja skierowana do szkół, które chcą poszerzyć swoją wiedze na temat transplantacji i gotowe są do działania w swoim lokalnym środowisku.

Kampania ta ma na celu:

 • Pogłębianie wiedzy na temat medycznych, prawnych i etycznych aspektów przeszczepiania narządów w naszym kraju.
 • Promowanie w lokalnym środowisku idei transplantacji i oświadczeń woli.
 • Rozwiewanie mitów na temat przeszczepów.

Kampania trwać będzie od października 2018 do maja 2019r.

Patronat nad kampanią objął Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

                                                       Koordynator :

                                                       Alicja Jałocha

 

Dotychczasowe działania zespołu:

- byliśmy na Atrakcjach z Leśną

- prowadziliśmy lekcje wychowawcze

- rozdawaliśmy oświadczenia woli podczas spotkań z rodzicami

A oto krótka fotorelacja z tych działań: 

 

Warsztaty „Narządy nie rosną na drzewach”

W ramach kampanii „Drugie życie” uczennice Szkoły na Leśnej przeprowadziły 7 grudnia w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłataja w Szamotułach warsztaty „Narządy nie rosną na drzewach”. W warsztatach udział wzięli uczniowie klas maturalnych. W ramach spotkania Oliwia i Julia przedstawiając prezentację- „Transplantacja jestem na tak” wyjaśniły istotę transplantacji i rozwiały wszystkie mity i wątpliwości dotyczące przeszczepiania narządów. W czasie warsztatów swoją obecnością zaszczycili nas Pan Maciej Trąbczyński, członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego, Pani doktor Sękowska, lekarz transplantolog Wojewódzkiego Szpitala w Poznaniu, która wyjaśniła aspekty medyczne transplantacji, oraz eksperci kampanii Pani Barbara Rewers i Pan Jan Stępniak, którzy opowiedzieli nam swoją historię, oraz wyjaśnili, że ludzie po przeszczepie mogą żyć normalnie. Uczniowie mogli też sprawdzić swoją wiedzę na temat transplantacji w krótkim quizie ze słodkimi nagrodami. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a po spotkaniu rozdawaliśmy w czasie przerwy oświadczenia woli.

Dziękujemy Pani Dyrektor Anicie Zastróżnej za umożliwienie nam zorganizowania warsztatów i serdeczne przyjęcie, Pani Dyrektor Monice Kozber za wspieranie naszych działań.

                                                                                                          Zespół

                                                                                     „Transplantacja Jestem na Tak”

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Zuza i Oliwia zbierały datki do puszek ,a jednocześnie promowały kampanię i  rozdawały oświadczenia woli. Byliśmy na ulicach i na Finale w WOK-u.

 

KKS Lech Poznań w Kampanii „Drugie życie”

Zaprosiliśmy do współpracy trenerów i zawodników KKS LECH POZNAŃ, którzy chętnie przyłączyli się do promowania donacji i transplantacji narządów. Zrobiliśmy wspólne zdjęcie z II Zespołem Lecha Poznań. Mamy nadzieje ,że nasza współpraca będzie trwała dalej.

 

Szkoła na Leśnej z kampanią „Drugie życie” na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W dniu 12.03.2019 r. Julia, Oliwia, Liwia i Zuza promując kampanię poprowadziły warsztaty „Transplantacja jestem na tak”. W ramach zajęć słuchacze uniwersytetu obejrzeli film „Esperanza” i wysłuchali prezentacji wyjaśniającej wszystkie wątpliwości dotyczące przeszczepiania narządów. Na koniec spotkania dziewczyny rozdały chętnym osobom oświadczenia woli.

 

Z kampanią na Targach Pracy i Edukacji w Szamotułach