• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

10 stycznia 2019 roku odbyło się Spotkanie Noworoczne u Burmistrza Wronek Mirosława Wieczora, które było okazją do podsumowań, podziękowań i wyróżnienia tych z których miasto może być dumne. Najwybitniejsi otrzymali statuetki Duma Wronek. W tym roku wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły Maciej Kaszkowiak – finalista i laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Cyfrowej, rekomendowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Maciej zajął 3 miejsce i wygrał indeks Collegium civitas.

Serdecznie gratulujemy.

Szanowni Państwo! Rodzice, Uczniowie, Goście i Przyjaciele Naszej szkoły!

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie wsparcia uczniowi naszej szkoły, Jankowi Napartemu. Zarówno on jak i jego rodzina zmagają się od lat ze skutkami śmiertelnej choroby genetycznej, która rujnuje zdrowie i uniemożliwia sprawne funkcjonowanie. Jesteśmy świadkami tych zmagań na co dzień. Walka przeciwko chorobie Janka heroicznie toczy się od lat, dzięki czemu postęp choroby spowolnił i Janek może chodzić do szkoły, przebywać wśród rówieśników i prowadzić zbliżone do normalnego życie. Niestety jednak lekarstwa i rehabilitacja wymagają ogromnych nakładów finansowych, którym nie jest w stanie sprostać rodzina.

Apelujemy o pomoc! Jeden człowiek niewiele może, ale razem możemy bardzo dużo!

Janek

30 grudnia 2018 r. delegacja z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich wzięła udział we Mszy Św. w intencji Powstańców Wielkopolskich, odprawionej w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny. Następnie dyr. Monika Kozber, pani Monika Roszak oraz pani Alina Słomińska wzięły udział w uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej Powstańców Wielkopolskich Ziemi Wronieckiej na Cmentarzu Parafialnym. Tego samego dnia o godz.16.30 uroczyście złożono kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy Rondzie Europa. Pan Robert Dorna zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wronki przypomniał historię wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz podziękował wszystkim zebranym delegacjom oraz Wronieckiemu Stowarzyszeniu „Historica” za godne uczczenie 100-nej rocznicy wybuchu Powstania. 

W tym ważnym roku dla Polski, odbyło się w naszej szkole wiele imprez i uroczystości, podczas których przypominaliśmy i uczciliśmy bohaterów, którzy przed stu laty walczyli o niepodległość dla kraju. W trakcie trwania obchodów jubileuszu 70-lecia powstania szkoły odsłonięto tablicę poświęconą, między innymi 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zorganizowano „Piknik z historią”, podczas którego rozegrano grę miejską o tematyce powstańczej, uroczyście posadzono Dąb Jana Rzepy, ojca chrzestnego sztandaru szkoły oraz zaprezentowano wystawę upamiętniającą postać Walentego Błażejewskiego. Ponadto, jak co roku, odbywały się szkolne i międzyszkolne konkursy wiedzy oraz artystyczne na temat Powstania. Uczennica Oliwia Hawryszkiewicz uzyskała tytuł laureatki etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim zorganizowanym w ramach projektu: Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 „ Tobie Polsku ta kropla krwi wrzącej” – zajęła trzecie miejsce. W ciągu całego roku pan Marian Śliwa, nauczyciel historii, przygotował serię wystąpień podczas apeli i uroczystości, w których przybliżał społeczności Szkoły na Leśnej najważniejsze wydarzenia, postaci i okoliczności związane z historią powstańczą. Wszyscy braliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” a reprezentanci szkoły uczestniczyli w wydarzeniach zorganizowanych na terenie gminy i powiatu.

Jesteśmy dumni z naszej młodzieży oraz nauczycieli za to, że zawsze kultywujemy tradycję i nie zapominamy o tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

Po raz pierwszy, w roku 2017, Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu zorganizował konkurs pod hasłem „Powstanie Wielkopolski w mojej okolicy”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dowolnej formy zajęć edukacyjnych – scenariusza lekcji, imprezy, projektu, wystawy. Konkurs skierowany był do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych oraz nauczycieli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych. Nasza biblioteka również wzięła w nim udział wysyłając scenariusz pod tytułem „Tydzień z patronem – Powstańcami Wielkopolskimi”, prezentujący szereg imprez organizowanych na tydzień przed Świętem Szkoły, między innymi.: gra terenowa, konkurs plastyczny i apel. Podsumowaniem konkursu jest publikacja, wydana w grudniu 2018 roku, zawierająca zbiór dobrych praktyk dydaktycznych propagujących wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim.

Miło nam poinformować, że również scenariusz terenowej gry edukacyjnej wysłany przez naszą szkolną bibliotekę znalazł miejsce w wyżej wymienionej publikacji.

        21 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 na Leśnej odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W trakcie świątecznego spotkania zostały podsumowane konkursy, które odbywały się w szkole w ostatnim czasie. Wiele emocji wzbudził wśród społeczności szkolnej konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej, zorganizowany przez dyrekcję szkoły, Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. Komisja konkursowa uznała, że najpiękniej udekorowaną klasą jest sala nr 01, którą opiekuje się pani Daria Sawczuk z klasą III cd, drugie miejsce zajęła klasa III f za salę nr 8 (opiekun pani Julia Rzyha) i trzecie miejsce klasa II cd za salę nr 16 (opiekun pani Jagoda Wachowiak). Wśród konkursów przedświątecznych rozstrzygnięto również ten, na najpiękniejszą bombkę gigant. Zwyciężyła klasa VII SMS z wychowawcą panią Alicją Jałochą. W nagrodę uczniowie wraz z opiekunką otrzymali bon na wspólne wyjście do restauracji Chilli. Dyrektor Monika Kozber uznała, że wysiłek pozostałych klas również trzeba docenić i ogłosiła, że klasy: III i, I um, III cd otrzymają do wykorzystania w drugim semestrze jeden dzień bez odpytywania, kartkówek oraz zadań domowych. Następnie SU obdarował słodkim upominkiem wszystkie klasy. Słodycze ufundowała Rada Rodziców i SU. Pani dyrektor wraz z panią psycholog Kingą Bujną oraz panią pedagog Małgorzatą Nowak skierowały szczególne podziękowania dla uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2017/2018, ponieważ w naszej szkole szczególną uwagę zwraca się na społeczne zaangażowanie oraz inicjatywy młodzieży. Następnie głos zabrał nauczyciel historii Pan Marian Śliwa, który w kilku słowach nawiązał do przypadającej 27 grudnia 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz zaprezentował program obchodów, tej ważnej dla szkoły rocznicy, w mieście i gminie Wronki. Druga część świątecznego spotkania została uświetniona występem uczniów szkoły, którzy swoim śpiewem wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Po występie swoim niespodziewanym wystąpieniem zaskoczył wszystkich były przewodniczący SU Jan Ryżek, uczeń klasy czwartej technikum mechatronicznego, który złożył szczególne życzenia nauczycielom: Na ten 2019 rok chciałbym życzyć Wam drodzy Nauczyciele wytrwałości w dążeniu do celów oraz poczucia bycia docenianym i ważnym w społeczeństwie – tak, jak na to zasługujecie, ponieważ to przede wszystkim Wy jesteście odpowiedzialni za kształtowanie tożsamości przyszłych pokoleń.

Na zakończenie pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne.

18.12.2018 r. w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzem uroczystości był Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska. W roku szkolnym 2018/2019 Prezes Rady Ministrów przyznał 302 stypendia dla uczniów województwa wielkopolskiego, wśród których znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach: Paweł Tupaj z klasy 3s  liceum ogólnokształcącego (średnia 5,70) oraz Maciej Kaszkowiak z klasy 2i technikum (średnia 5,45). Wielkopolski Kurator Oświaty pogratulował Stypendystom wybitnych wyników oraz życzył im dalszych sukcesów.

Gratulujemy najlepszym z najlepszych i życzymy wielu sukcesów.

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jak co roku, zespół nauczycieli historii zorganizował konkurs o Powstaniu Wielkopolskim, tym razem dla uczniów klas pierwszych liceum i technikum. Zmagania  były dwuetapowe. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test, a później pięciu z najlepszymi wynikami spotkało się w finale. Do udziału zgłosiło się 31 uczniów, którzy reprezentowali wszystkie klasy pierwsze. Poziom był bardzo wyrównany, a pytania okazywały się często trudne i szczegółowe. O wygranej decydowała różnica jednego punktu. Najlepiej z „powstańczą historią” poradził sobie Franciszek Marzec, a kolejne miejsca na podium zajęli Jakub Niewiadomski i Kacper Wachowiak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Nasze uczennice z klasy III f przystąpiły do konkursu pod hasłem „I ty możesz zapobiegać przemocy”. Zofia Kozber, Wiktoria Dudziak i Nadia Matuszak napisały prace literackie, które zostały wysłane do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach – organizatora konkursu. Dnia 30 października 2018 r. komisja wybrała zwycięzców, wśród których znalazła się Zofia Kozber, zdobywczyni trzeciego miejsca w tymże konkursie. Wręczenie nagród odbyło się dnia 10 grudnia w kinie Halszka w Szamotułach. Gratulacje!

Dnia 8 grudnia 2018 roku odbyła się trzecia już edycja „Świątecznych Atrakcji z Leśną” pod patronatem Starosty Szamotulskiego. Impreza skierowana była nie tylko dla społeczności szkolnej, lecz dla wszystkich, którzy mieli ochotę poczuć magię zbliżających się Świąt. Mamy nadzieję, że dzięki stoiskom z świątecznym rękodziełem artystycznym, spotkaniu ze Świętym Mikołajem rozdającym słodkości, przedstawieniu muzyczno – artystycznym, śpiewanym kolędom, warsztatom plastycznym dla dzieci, Zumbą świąteczną oraz bufetem z przeróżnymi pysznościami, takimi jak ciasto świąteczne i pyszny barszczyk według babcinej receptury, udało nam się wspólnie spędzić miło czas i poczuć przedświąteczną atmosferę. Szczególne podziękowania należą się pani Dyrektor Monice Kozber za pomoc w przygotowaniu imprezy, jak również licznym sponsorom: za objęcie imprezy patronatem- Starostwu Szamotulskiemu, firmie Amek, firmie „Weisser”, piekarni Iwona p. Woelk, Zakładowi Ogólnobudowlanemu – p. Jarosław Ratajczyk, Sklepowi spożywczo-mięsnemu „Staś” – państwo Gil, NEVKOM - p. Alina Kramer, Państwu Klimecckim, Państwu Sochalskim, Państwu Lutyńskim, Państwu Lisowskim, p. Anecie Banach, Hotelowi Olympic. Podziękowania kierujemy również dla Rady Rodziców ZS nr 1. Dziękujemy również szkołom z powiatu szamotulskiego ( Zespół Szkół w Ostrorogu, Zespół Szkół w Obrzycku, Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 we Wronkach, Szkoła Podstawowa nr 2 i 3 w Szamotułach, Szkoła Podstawowa w Dusznikach ) za wzięcie udziału w konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami w języku obcym oraz konkursie poetyckim.

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkie klasy wraz z wychowawcami do wzięcia udziału w świątecznym konkursie na NAJPIĘKNIEJSZĄ GIGANTYCZNĄ BOMBKĘ w formie kuli.
Zasady konkursu:

 1. Każda klasa przygotowuje bombkę o średnicy minimum 60 cm ( oczywiście im większa tym lepiej ) z dowolnego materiału i ozdabia ją według własnego pomysłu.
 2. Bombkę należy wykonać do dnia 21 grudnia 2018r. i dostarczyć na halę sportową na pół godziny przed planowanym przedstawieniem świątecznym.
 3. Komisja konkursowa oceni:

- wielkość bombki

- estetykę wykonania

- pomysłowość (pod względem wykorzystanych materiałów)

- ogólne wrażenie

 1. Nagrodą w konkursie jest bon do restauracji Chilli dla całej klasy wraz z wychowawcą w kwocie 10 zł na osobę.

W razie wątpliwości lub pytań zapraszamy do biblioteki.

W dniu 29.11.2018 r. odbyła się konferencja zorganizowana przez Szkołę na Leśnej wspólnie z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty i firmą Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. Spotkanie poświęcone zmianom w kształceniu zawodowym odbyło się w auli firmy Samsung we Wronkach. Konferencja była skierowana do samorządów, dyrektorów i kierowników szkolenia praktycznego szkół z wielkopolski oraz przedsiębiorców.